Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: dolozka Apostille  (Přečteno 178557 krát)
mirasek24
Host
« : Duben 10, 2013, 07:39:40 pm »

Nazdarek.  Chtel jsem se zeptat, cekame z pritelkyni ( nemkou)  dite a chceme aby dite melo prijmeni po me. nechal jsem si vyridit muj novy rodny list ale je treba ho jeste potvrdit tzv. dolozkou Apostille.  zjistoval jsem ze se to da vyridit na ministerstvu zahranici v Praze a tak me napadla otazka pokud se to da i vyridit i na Ceskem konzulate v Mnichove??!!   diky za info. Mira.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 10, 2013, 08:09:05 pm »

"Pokud"? To je mi poněkud podezřelý obrat...tam patří jen a pouze "jestli" či "zda".

Nicméně zpět k faktům - pokud se nemýlím, musí se s tím na to ministerstvo - aspoň my tam s tím vždycky jezdili.
Kdybys ale telefonátem na náš milý konzulát zjistil něco jiného, dej prosím vědět, bude se to tu hodit více lidem.
A hodně štěstí!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mirasek24
Host
« Odpověď #2 : Duben 10, 2013, 08:23:49 pm »

dik za info,   jeste mam otazku, CI se to da na tom ministerstvu vyridit postou nebo jestli je tam treba byt osobne.   
Dale sem se chtel zeptat jestli musi byt rodny list prelozeny do nemciny.  mam pak nechat potvrdit rodny list jeste pred prelozenim nebo az ten prelozeny?Co??? diky.
Zaznamenáno
miska85



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #3 : Duben 10, 2013, 09:07:03 pm »

Zdravim,
ja som tiez podobny problem pred nedavnom riesila...
Takze pisala som mail na GK Mnichov. Tam mi mila teta odpisala toto:
"Na slovenský matričný doklad sa dáva apostilla (legalizácia)  na slovenských úradoch. T.j. na slovenský rodný list dostanete na príslušnom Obvodnom úrade v sídle kraja na Slovensku. Najlepšie by bolo, ak by o to osobne požiadali Vaši príbuzní. Cez generálny konzulát to trvá 6- 8 týžňov. Museli by ste prísť ku nám, vypísať žiadosť, zaplatiť poplatky cca 55,-euro. Doma by Vás to stálo iba 20, euro apostille."
Nakoniec som tetu posluchla a vybavila som si to na SK. Pozor ale budes potrebovat k tomu AKTUALNY RODNY LIST. To je dokument, ktory ti vyda mestsky urad za 5€ kolok na pockanie. Az na tento aktualny rodny list dostanes Apostille, tam som platila 10€, ale tiez to bolo na pockanie.
Dufam, ze som pomohla. Vela stastia  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Duben 10, 2013, 09:09:42 pm »

Apostila potvrzuje mezinárodní platnost českého dokladu. Takže apostilu na dokument v češtině. Ten pak nechat přeložit. Překlad možná radši nechte udělat tady.
Jestli ale vůbec je nutný rodný list, to si nejsem jistej. My už tu zapisovali dvě děti a podle mne snad chtěli jen oddací list...
Říkali ti proč a na jaký úkon ho chtějí?  Naše děti se samozřejmě také jmenují jako my...jen my jsme "naprosto předpisově" manželé. Je to v tvém případě složitější protože nejste sezdaní...?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
pepettebb



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Duben 11, 2013, 06:58:53 am »

Ja osobne jsem apostilu pro sveho syna vyrizovala v budove Regierung Oberbayern, Maximilianstr. 39 (http://www.regierung.oberbayern.bayern.de/). Po tatovi je Francouz, ale chtela jsem pro nej i ceske obcanstvi a cesky pas. Bylo tedy nutne nechat prelozit jeho nemecky rodny list (narodil se v Mnichove) a na ten preklad opatrit apostilu. Nevim, jestli se apostila da vyridit jeste nekde jinde, ale na ceskem konzulate v Mnichove mi rekli, abych s tim sla do te Maximilianstr.
Ahoj
Petra
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Duben 11, 2013, 07:23:13 am »

To je tím, že tys vyřizovala apostilu na německý dokument. To dělá opravdu ta zemská vláda (a některé jiné domumenty Justizpalast na Stachusu). To už máme s rodnými listy za sebou také.
České dokumenty ale musí superlegalizovat příslušný český úřad.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
klarynka



Karma: 1
Příspěvků: 28


« Odpověď #7 : Duben 11, 2013, 12:50:37 pm »

Ahoj,
apostilu dostaneš pouze na Ministerstvu zahraničí v Praze. Když si tam zajdeš osobně, vyřídí ti to na počkání. Poštou to trvá 30 dní. Potřebuješ ten rodný list a 100,- Kč kolek.
Hodně štěstí s vyřizováním!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Duben 15, 2013, 10:51:05 am »

Tož, když už jsem na konzulát sám musel, zeptal jsem se na tu apostilu.
Apostilu přes český konzulát (oproti očekávání - aspoň v mém případě) vyřídit lze, stojí to 4€ a trvá to ca. 2 týdny. Tak rychlé (v porovnání s matričními věcmi, pasy apod. - a koneckonců i skoro levné) je to asi proto, že apostilu uděluje právě jejich ministerstvo...
Tak třeba to někomu ušetří cestu do ČR.

Mluvíme samozřejmě pořád o apostile na českých dokumentech - německé musí potvrdit německý úřad.
« Poslední změna: Duben 15, 2013, 10:53:18 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mirasek24
Host
« Odpověď #9 : Duben 15, 2013, 02:43:02 pm »

Diky za info. :-)
Zaznamenáno
klarynka



Karma: 1
Příspěvků: 28


« Odpověď #10 : Duben 15, 2013, 06:56:14 pm »

kleena, díky moc zainfo, to se tady bude určitě hodit spoustě lidem! Mrknutí
Zaznamenáno
Lealeonka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #11 : Duben 26, 2013, 06:24:35 pm »

Ahoj
jen na doplnění, pro německé dokumenty, které například vyžaduje náš konzulát, dostanete apostille dle regionu, kde žijete. Tady je seznam úřadů:

http://www.apostilleinfo.com/germany.htm

já mám opačný problém potřebuji apostille od našich ...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Duben 26, 2013, 06:27:17 pm »

já mám opačný problém potřebuji apostille od našich ...
...a právě tu dostaneš buď na ministerstvu v Práglu, nebo na českém konzulátě (4€, 2 týdny - viz výše).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
KackaK



Karma: -9
Příspěvků: 21



« Odpověď #13 : Červen 23, 2014, 09:18:45 am »

já mám opačný problém potřebuji apostille od našich ...
...a právě tu dostaneš buď na ministerstvu v Práglu, nebo na českém konzulátě (4€, 2 týdny - viz výše).
Dobrý den, prosím ještě o radu, potřebuji Apostilu k českým rodným listům (protože nejsme manželé). Píšete, že to lze přes ten český konzulát. Kde bychom tady v Mnichově sehnali následný soudní překlad do Němčiny, abychom už nemuseli do Čech? Nevíte prosím Co???
Díky moc
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #14 : Červen 23, 2014, 09:47:26 am »

Dobrý den, prosím ještě o radu, potřebuji Apostilu k českým rodným listům (protože nejsme manželé). Píšete, že to lze přes ten český konzulát. Kde bychom tady v Mnichově sehnali následný soudní překlad do Němčiny, abychom už nemuseli do Čech? Nevíte prosím Co???
Díky moc
Ahoj,
s tím osobní zkušenost nemám, ale tady na serveru ve wiki je překladatelů pěkných pár:
http://www.mnichov.de/mkportal/modules/wiki/index.php/Slu%C5%BEby_v_mate%C5%99%C5%A1tin%C4%9B_v_Mnichov%C4%9B#P.C5.99ekladatelstv.C3.AD.2C_tlumo.C4.8Dnictv.C3.AD

Nicméně když vidím cenu "ca 50 € za stránku", napadá mne, jestli by nestálo za to, být i zde trochu kreativní: v ČR je překladatelů jak máku, leckterý by třeba přijal nascanovanou kopii a překlad poslal nascanovaný plus extra poštou...pořád dost možná bude levnější. Kdyby stačil český překladatel, je náš ověřený zde: http://www.prekladys.cz/ - kdyžtak s ním holt probrat, co stačí poslat elektronicky a co třeba v originále...ten by kdyžtak šel za pár drobných poslat poštou.

Proberu se ženou, jak jsme to vlastně s překladedem dělali my - rozhodně jsme tady operovali oddacím listem s apostilou a vím zcela jistě, že tady jsme nepřekládali nic.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Malorka.es © 2014
Z Malorky o Malorce, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu na ostrově Mallorca.

Odkazy