Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: kindergeld na dite narozene a bydlici v cesku  (Přečteno 233484 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #15 : Leden 16, 2015, 11:43:54 am »

Ano je nezákonné brát přídavky na dítě ve dvou státech současně. Oni si to ověřují a jeden kolega musí každý rok předložit v Německu potvrzení, že v Česku za loňský rok nic nepobíral. Já dost dobře nechápu proč bych měl vyřizovat komplikovaně přídavky z česka a německa současně, když ve finále oni vypočítají ten rozdíl a finančně na tom budu stejně. Akorát to celou věc prodlouží tak typuju o dva až tři roky jak znám němce a jejich systém. Ale jen vyjadřuji svůj názor. S chutí do toho..... Škleb
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #16 : Leden 16, 2015, 03:04:48 pm »

Honzo tak to neni.
Deti maji narok tam kde ziji. Tedy priznani o pridavkach z ČR (nebo zamitnuti) musis prilozit k zadosti tady.
A tady Ti bud vyplaceji cele nebo rozdil. (Minus ceske pridavky)
Neni pravda ze je bezakonne pobirat ve dvou statech.
Nekolik lidi kteri to tak maji znam a maji to zcela oficialne a ceske pridavky jim nemecka famillienkasse odecita a vyplaci zbytek.

Ostravak: Pokud zije matka s detma v ČR a nikdy tady nepracovala a nic s nemeckem nema spolecne, nemuze zadat ona, to musis Ty, pokud tady pracujes a platis socialni a dane.
Moje nemecka ucetni me rekla ze jednoznacne narok mam, i kdyz jsme rozvedeny a napsala me odvolani.

Volani do Bautzen je zbytecne a marne... Mrknutí
Co neni na papiru jako by nebylo. ..
Kdyz zavolas druhy den, budes mluvit s nekym jinym, řekne Ti jine info a o predchozim telefonatu a domluve ze zavolas zitra znovu neexistuje zadny zaznam...

Ja cekam uz 3roky a 3mesice.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #17 : Leden 16, 2015, 04:27:45 pm »

Já to myslel jinak. Vím o případu kdy chytrý český vychcánek pobíral jak české tak německé přídavky a ruplo to.... Proto jsem na to upozornil.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #18 : Leden 16, 2015, 04:38:56 pm »

Já to myslel jinak. Vím o případu kdy chytrý český vychcánek pobíral jak české tak německé přídavky a ruplo to.... Proto jsem na to upozornil.

Aha... Smích tak tahle varianta me ani nenapadla.
Po me chteli hned od zacatku vyjadreni ceske socialky.
Ale zamitli to az po tom co sem jim jeste na 3x doposilal dalsich x papiru ktere puvodne nechteli.
Kazdopadne jeste dodavam ze jim stacili ceske rodne listy.
Ani preklad nechteli.
Zaznamenáno
Ostravak



Karma: -1
Příspěvků: 46


« Odpověď #19 : Leden 16, 2015, 11:27:13 pm »

Jirike.  mas uplne pravdu. presne takhle sem to myslel.   jinak s tim Bautzenem, ne ze je zbytecne tam volat, tam se ani nedovolas, protoze neexistuje zadne telefonicke spojeni.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #20 : Leden 17, 2015, 08:23:18 am »

Zavolas na Famillienkasse pod kterou patris a oni po overeni Tebe a cisla zadosti prepoji telefon do Bautzenu. Ver ze mame za sebou za 3roky nekolik desitek ZBYTECNYCH telefonatu, kdy stridave poslouchas melodii a cekas a nez se dostanes k cloveku kteremu v ten den patris, jeste Te 2x prepoji.
Pokazde to musis odvypravet znova...
Pul hodiny je bezny cas, samozrejme na uplne jinak ZPOPLATNENY TEL. CISLO !
Z mobilu nedoporučuji vubec.
A tak si schovavam a kopiruji a posilam na doplneni zadosti vzdy nova a nova potvrzeni o studiu deti, ted i ja nova smlouva a zatim cekam a cekam......  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Ostravak



Karma: -1
Příspěvků: 46


« Odpověď #21 : Leden 18, 2015, 11:03:08 pm »

aha. ja hledal cislo na Bautzen  na internetu a nenasel. a volam vzdycky na to bezplatne cislo od familienkasse, a tam mi rikaly ze se tam dovolat neda. kde mam teda zavolat?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #22 : Leden 18, 2015, 11:47:35 pm »

Nikam, je to k ničemu. ..  Mrknutí
Na dopis Ti nejak odpovedet musi a je to cerne na bilem.

Pokud chces volat, tak tam kam jsi podal prvotni zadost...
To je myslim podle datumu narozeni dítěte ruzne.
Zaznamenáno
marti76



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #23 : Únor 18, 2015, 06:01:01 pm »

zdravím všechny.

Moc díky všem za téma, to je přesně to co jsem zde hledal.

Můžu nadhodit jedno téma? Platí pro Kindergeld nějaký platový omezení?

Ano mám nárok jelikož vydělám jen 1500 EU (čisté/hrube zatím asi sen, ale snad se k tomu nějak dostanu). Ovšem co když moje exmanželka podníká (zubařka) a tudíž nemá normální plat. Má to nějaký vliv?

Zkouším to hledat i na webech, ale moje němčina není ještě tak dokonalá a kolikrát je umění najít co potřebuji v českých zákonech. Pokud k tomu přičtu jiný jazyk, tak to je děsná dřina :-(.


Moc díky.

Martin K.


Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #24 : Únor 18, 2015, 06:26:18 pm »

pokial viem, tak na "Kindergeld" ma narok uplne kazdy, aj nepracujuci milionar ;-)
Zaznamenáno
marti76



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #25 : Únor 18, 2015, 07:08:23 pm »

Aha.

Díky :-).


Prosím, jen jedna prosba. Jak to je s příplatkem za manželku (se asi ožením kvůli tomu :-) ) ?

Vím, že něco je, ovšem nějak netuším ty podmínky. Dnes sjem celí den četl a na toto téma jsem našel jen pár informací, ale nějak nikdo nic nerozvinul :-(.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #26 : Únor 18, 2015, 08:38:48 pm »

Výše příjmů rodičů nemá vliv na Kindergeld. Částka je fixní a stejná pro všechny.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #27 : Únor 18, 2015, 09:29:10 pm »

marti - "priplatok na manzelku" priamo nepoznam, ale ked sa ozenis, tak platis menej dani, cize z rovnakeho brutto ostane viacej netto

v Cechach to je asi tiez tak, nie?
Zaznamenáno
marti76



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #28 : Únor 18, 2015, 09:43:20 pm »

marti - "priplatok na manzelku" priamo nepoznam, ale ked sa ozenis, tak platis menej dani, cize z rovnakeho brutto ostane viacej netto

v Cechach to je asi tiez tak, nie?

Jo, mluvil jsem s kamarádem a jsou to daně. Není to příplatek. Měl bych pak být v jiné daňové třídě...

Ovšem podle toho co jsem slyšel se to vyplatí, není to jako u nás, kdy to je vcelku chabé.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #29 : Únor 18, 2015, 11:06:20 pm »

marti - v inej danovej triede budes celkom urcite, je to dane zo zakona, len musis potvrdit, ze si zenaty

inak rataj s tym ze ten rozdiel (slobodny-zenaty) pri 1500 € brutto ani v Nemecku nebude prilis vysoky , moze ist tak o nejakych 100 euro myslim

ale tu si to mozes vyratat presne, ak uz vies vsetky udaje, co je tam treba

http://www.brutto-netto-rechner.info/

Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Malorka.es © 2014
Z Malorky o Malorce, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu na ostrově Mallorca.

Odkazy