Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Skolska dochadzka - preskusavanie  (Přečteno 133262 krát)
jirike
Host
« Odpověď #15 : Květen 24, 2015, 05:43:29 am »

jirike - tu je uvedeny nejaky zakon a paragraf na SK k tomu

https://www.minedu.sk/studium-v-zahranici/

V zmysle ustanovenia § 20 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je zákonný zástupca dieťaťa povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole.
     Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt alebo zákonný zástupca môže vybrať pre svoje dieťa aj inú základnú školu (kmeňová škola).
     Na základe povolenia riaditeľa školy môže žiak absolvovať osobitný spôsob plnenia školskej dochádzky - v škole mimo územia SR. Podrobnosti o vzdelávaní žiaka podľa § 23 písm. b) „mimo územia SR" stanovuje § 25 citovaného zákona.

Hm.. Asi to tak je. Diky Rudo.
Pro zachovani spisovné slovenštiny a celeho naroda je to asi dobry zakon...
Jinak je to ale peknej nesmysl a šikana.
Neumim si predstavit jak to všichni dodržují a obavam se ze to bude mit jen jeden vysledek...
Mene slovenskych rodnych listu a mene trvalych pobytu na Slovensku...

Nezna nekdo totez v ČR ??
Existuje nejaky zakon, norma, nebo nařízení ??

Jahodo myslim ze to Ruda vysvetlil dostatecne uz na začátku,  proc pokladas takove otazky nechapu...
Co cekas za odpověď ?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #16 : Květen 24, 2015, 05:05:40 pm »

jahoda - je to jednoduche , sedeli sme so znamym pri pive, on spomenul tuto problematiku, ja som mu spomenul ze by mohli vediet na tomto diskusnom fore mozno a tak ma poprosil, ci by som sa neopytal, kedze on tu nie je registrovany

no tak som sa opytal ... priatelom predsa pomahat treba, ucili nas rodicia, v skole ...
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #17 : Květen 25, 2015, 09:34:39 am »

Vazeni pratele z CR,
Velvyslanectvi CR v Dansku zverejnilo nasledujici informace k vyse uvedemu tematu:

http://www.mzv.cz/copenhagen/cz/kultura_skolstvi_cesi_v_dansku/cesi_v_dansku/nove_zneni_skolskeho_zakona.html

Takze v klidu, prezkusovani neni povinne, nybrz dobrovolne.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #18 : Květen 25, 2015, 12:00:31 pm »

Mormartina diky za info Úsměv
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #19 : Květen 25, 2015, 10:37:13 pm »

jahoda - je to jednoduche , sedeli sme so znamym pri pive, on spomenul tuto problematiku, ja som mu spomenul ze by mohli vediet na tomto diskusnom fore mozno a tak ma poprosil, ci by som sa neopytal, kedze on tu nie je registrovany

no tak som sa opytal ... priatelom predsa pomahat treba, ucili nas rodicia, v skole ...
Mna neučili nič, mne žili príkladom a pomáhali, kde sa dalo ... dnes sa na nich všetci s prehladom vy...ali ... sorry ... tiez im knaz hovoril, musite pomahat, disidentom ... a dnes nas ti disidenti uz ani "nepoznaju" ... len tolko
« Poslední změna: Květen 25, 2015, 10:39:50 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #20 : Květen 26, 2015, 10:19:13 pm »

jahoda - ok tak uz nebudem nikomu okrem rodiny pomahat
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Malorka.es © 2014
Z Malorky o Malorce, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu na ostrově Mallorca.

Odkazy