Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Jak lze získat potvrzení o bydlišti v Německu,aniž by tam člověk skutečně bydlel  (Přečteno 108708 krát)
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« : Leden 26, 2016, 11:56:30 am »


Moje matka (bydliště v CZ) je v důchodu a ráda by založila maličkou firmu UG v Německu. Protože již nějakou zkušenost s jednáním s s firmami z Německa máme (nemají moc zájem jednat s někým z CZ), hledáme možnost, aby měla adresu pobytu v Německu.

Sídlo firmy bude v Německu v pronajaté kanceláři (v ní nelze mít adresu bydliště), takže adresa pro partnery německá, ale ještě potřebuje mít i soukromou adresu bydliště v Německu, která se objeví v obchodním rejstříku také kromě té firemní.

Máte nějaký tip nebo radu někdo? Určitě nechceme kvůli tomu pronájímat byt oficiálně, když ho nebudeme potřebovat. Navíc práce by měla být přes počítač a je jedno, ve kterém statě se člověk zrovna nachází.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 26, 2016, 01:51:03 pm »

Na co tu německou adresu potřebuješ, kvůli korespondenci, nebo kvůli založení té společnosti? Třeba najdeš někoho, u koho by ses mohl za lahvinku nahlásit c/o. Jen by ti pak měl spolehlivě hlásit došedší poštu...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« Odpověď #2 : Leden 26, 2016, 04:28:13 pm »


Kvůli těm partnerům. O poštu vůbec nejde. Bude založena normální malá německá firma se sídlem v Německu, kam bude normálně chodit korespondence na adresu firmy.

Ale jde o adresu MAJITELE firmy, což bude má matka. Každá firma v Německu si nejprve kontroluje předem, s kým jedná a pokud uvidí firmu sice se sídlem v Německu, ale adresa majitele firmy v CZ, tak nemají zájem.

Pokud by se zakládala GmbH, což je sro., tak jméno ani adresa majitele firmy není dohledatelná v obchodním rejstříku. Je tam vidět pouze odpovědná osoba, ale to už může být zaměstnanec nebo kdokoliv.

Tím by se nám vše vyřešilo. Ovšem na GmbH se musí složit na účet 12.500 Eur při založení firmy. Sice si ty peníze můžeš ihned po založení firmy vyzvednout zpět, ale my nemáme tolik peněz.

Takže přichází v úvahu založení mini GmbH, což je mini sro, kde stačí složit 1 Euro. Což je super, ale tam je zase vidět, kdo je majitel a kde bydlí.

Co se týče té lahvinky, dal bych i dvě.. Smích   Ne, tak samozřejmě, že je to o domluvě a zadarmo bych to nechtěl, to dá rozum...

Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Leden 26, 2016, 05:00:49 pm »

my sme s kolegami platili vklad na GmbH 25.000 €, zmenilo sa nieco?

a s tym ze vlozene peniaze obratom vytiahnut nie je az take jednoduche, opytaj sa skuseneho pravnika ... a co v pripade, ked bude treba za nieco rucit, to uz peniate budu, ked nie su teraz na vklad?
Zaznamenáno
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« Odpověď #4 : Leden 26, 2016, 05:45:56 pm »


25.000 Eur je stále, ale při založení stačí vložit polovina, 12.500 Eur. Proč, to nevím, ale mám to od firem, které v Německu firmy zakládají na zakázku.

Jinak ručit není za co, pokud se pohybujeme v částkách 100 ks x 4 Eura za jednu dodávku a až prodám a utržím peníze, objednávám a platím hotově další balík o 100 ks, není třeba za nic ručit.

Problém je skutečně pouze v té adrese, že nemají zájem jednat, pokud tam vidí firma sice v Německu, ale majitel firmy v CZ
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #5 : Leden 26, 2016, 06:28:42 pm »

Nějak me uniká proc by měl byt problém, že někdo vidí kdo je majitel...
Většina majitelů v Německu je na sve ,,dítě" hrda. ..
A proc a na co GmbH když si můžete maminku přihlásit k sobe domu a můžete vesele podnikat a jednat s německými firmami...
Dokud to u GmbH nesložis musíš to i uvádět při uzavírání smluv a prezentací firmy, což se me nezdá zrovna ideální vizitka,  byť s německou adresou...
A i tak lze firmu i majitele ověřit, není anonymní. ..
Nějak to nechápu. .. Mrknutí
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #6 : Leden 26, 2016, 06:34:46 pm »

Od 1.11.2015 možná pokuta až 50.000,- Euro pokud tě někdo přihlásí v bytě ve kterém nebydlíš.

http://www.anwalt.de/rechtstipps/gesetzesaenderungen-im-november-neues-meldegesetz-geaendertes-asylrecht-und-mehr_074783.html
Zaznamenáno
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« Odpověď #7 : Leden 26, 2016, 07:00:33 pm »

Nějak me uniká proc by měl byt problém, že někdo vidí kdo je majitel...
Většina majitelů v Německu je na sve ,,dítě" hrda. ..
A proc a na co GmbH když si můžete maminku přihlásit k sobe domu a můžete vesele podnikat a jednat s německými firmami...
Dokud to u GmbH nesložis musíš to i uvádět při uzavírání smluv a prezentací firmy, což se me nezdá zrovna ideální vizitka,  byť s německou adresou...
A i tak lze firmu i majitele ověřit, není anonymní. ..
Nějak to nechápu. .. Mrknutí

Už jsem  to vysvětloval na začátku, pokud BYDLÍŠ V CZ, je problém při jednání s firmami.
Já bydlím také v CZ, hledal jsem nějaké informace ohledně této věci a dostal jsem se na tyto stránky a zeptal se...
GmbH nemyslím, píšu o UG (mini GmbH), kde stačí 1 Euro.

Bylo mi řečeno odborníky, že VLASTNÍK není v rejstříku dohledatelný. Musí tam být jednatel, který je za chod firmy odpovědný, ale to může být už zaměstnanec odpovědný za vedení firmy.

Nicméně o firmě GmbH jsem psal navíc. Mně se jednalo o to UG (mini GmbH), k tomu jsem se na to dotazoval.
Zaznamenáno
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« Odpověď #8 : Leden 26, 2016, 07:04:02 pm »

Od 1.11.2015 možná pokuta až 50.000,- Euro pokud tě někdo přihlásí v bytě ve kterém nebydlíš.

http://www.anwalt.de/rechtstipps/gesetzesaenderungen-im-november-neues-meldegesetz-geaendertes-asylrecht-und-mehr_074783.html


Neumím německy, jen si říct o pivo a jídlo v restauraci a podobné věci, ale díky za info.

Takže tohle asi teda nemá cenu, co jsem hledal, podle toho, co se tam píše..?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Leden 26, 2016, 07:21:57 pm »

Od 1.11.2015 možná pokuta až 50.000,- Euro pokud tě někdo přihlásí v bytě ve kterém nebydlíš.

http://www.anwalt.de/rechtstipps/gesetzesaenderungen-im-november-neues-meldegesetz-geaendertes-asylrecht-und-mehr_074783.html


Neumím německy, jen si říct o pivo a jídlo v restauraci a podobné věci, ale díky za info.

Takže tohle asi teda nemá cenu, co jsem hledal, podle toho, co se tam píše..?
To se tě nemusí nutně týkat. Ty postihy se týkají případu, že někomu umožníš se u tebe úředně přihlásit k pobytu, aniž by tam bydlel. Ty by ses tam k pobytu nehlásil, potřeboval bys jen aby ti na tu adresu došla pošta od úřadu.

Můžu se i mýlit a někdo při zakládání té společnosti může opravdu požadovat potvrzení o pobytu - pak bych opravdu nešolichal, to by mohlo vyjít draho...ale opravdu to někdo bude vyžadovat?
A kdyby s tím měly být takové těžkosti, nabízí se zase otázka, jestli přece jenom nepracovat s českou firmou a přízeň obchodních partnerů nezískávat spíš solidním vystupováním. Nevím sice, co se chystáte prodávat, ale že by si němečtí výrobci či obchodníci opravdu nechali utéct rito jen protože by to měla být zahraniční firma?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #10 : Leden 26, 2016, 07:31:14 pm »

ok ked nie je za co rucit, tak potom by si mohol mat mozno aj inu formu ako napr.  "Partnerschaftsgesellschaft" alebo "GbR", ale to uz samozrejme ty musis vediet aku formu chces mat ...
Zaznamenáno
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« Odpověď #11 : Leden 26, 2016, 08:13:04 pm »

Od 1.11.2015 možná pokuta až 50.000,- Euro pokud tě někdo přihlásí v bytě ve kterém nebydlíš.

http://www.anwalt.de/rechtstipps/gesetzesaenderungen-im-november-neues-meldegesetz-geaendertes-asylrecht-und-mehr_074783.html


Neumím německy, jen si říct o pivo a jídlo v restauraci a podobné věci, ale díky za info.

Takže tohle asi teda nemá cenu, co jsem hledal, podle toho, co se tam píše..?
To se tě nemusí nutně týkat. Ty postihy se týkají případu, že někomu umožníš se u tebe úředně přihlásit k pobytu, aniž by tam bydlel. Ty by ses tam k pobytu nehlásil, potřeboval bys jen aby ti na tu adresu došla pošta od úřadu.

Můžu se i mýlit a někdo při zakládání té společnosti může opravdu požadovat potvrzení o pobytu - pak bych opravdu nešolichal, to by mohlo vyjít draho...ale opravdu to někdo bude vyžadovat?
A kdyby s tím měly být takové těžkosti, nabízí se zase otázka, jestli přece jenom nepracovat s českou firmou a přízeň obchodních partnerů nezískávat spíš solidním vystupováním. Nevím sice, co se chystáte prodávat, ale že by si němečtí výrobci či obchodníci opravdu nechali utéct rito jen protože by to měla být zahraniční firma?

Už jsem to psal. O poštu nejde. Jde o tu adresu. A chtějí jí určitě. U notáře musíš uzavřít zakladatelsku smlouvu a předkládáš občanku. Už to máme za sebou. S českou firmou spouracovat nejde, potřebuji něco výhradně od německé firmy. Nechají si to utéct v pohodě, protože to jsou velké firmy. A není to zahraniční firma, ale německá, ale majitel bydlí a žije v CZ. Teď ukazovali z Anglie šot, lidem dali něco k jídlo a prezentovali to jako anglické masové koláčky, pak jim řekli, že to není pravda a jestli by si to koupili, kdyby věděli, že je to z Maďarska, Bulharska, Turecka. Všichni zákazníci řekli, že ne. Tohle je podobné.

Nědeláme to pár týdnů, takže vím, o čem mluvím... A proto hledám jinou možnost, i když tohle vypadá trochu těžkopádně. Prostě to byl jen nápad a tak jsem ho sem napsal...
Zaznamenáno
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« Odpověď #12 : Leden 26, 2016, 08:32:02 pm »

ok ked nie je za co rucit, tak potom by si mohol mat mozno aj inu formu ako napr.  "Partnerschaftsgesellschaft" alebo "GbR", ale to uz samozrejme ty musis vediet aku formu chces mat ...

Co to jsou ty dvě možnosti? To mi nic neříká. Znám sro, akciovku, komanditni spol a máme UG. Ale vzhledem k te adrese nám byla k ničemu, protože jsme nedokázali sehnat partnera. Témeř většina se s námi vůbec nebavila. Na prstech jedné ruky by se dalo spočítat, kolik firem se s námi bylo ochotno bavit. Ale ty zase jedou ve velkém, takže 10 miliónu Eur roční obrat, který bychom do dvou let chtěli zajistit pro ně nemá význam. Ten manažer byl velice slušný, ale rozumně vysvětlil, že abychom mohli s nima spolupracovat, museli bych být schopni zajistit ten obrat 10x větší
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #13 : Leden 26, 2016, 08:38:21 pm »

tie dve moznosti su proste ine formy, ako moze nejaka firma existovat - ceske nazvy nepoznam, lebo po r. 1989 som uz v CSSR nezil

GbR  - ak vies nemecky, viacej sa dozvies tu
https://de.wikipedia.org/wiki/Gesellschaft_b%C3%BCrgerlichen_Rechts_%28Deutschland%29


existuje este aj "Partneschaftsgesellschaft" ale prave citam, ze to je skor pre ludi co vykonavaju "slobodne povolania" a nie takych, co obchoduju s materialnymi statkami
https://de.wikipedia.org/wiki/Partnerschaftsgesellschaft_%28Deutschland%29

Zaznamenáno
Felix2014



Karma: -1
Příspěvků: 15


« Odpověď #14 : Leden 26, 2016, 08:44:44 pm »



už jsem to našel

Offene Handelsgesellschaft (OHG)/Veřejná obchodní společnost
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Malorka.es © 2014
Z Malorky o Malorce, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu na ostrově Mallorca.

Odkazy