Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Uznani svatby v Německu  (Přečteno 34300 krát)
janulinek



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Duben 29, 2009, 09:31:25 pm »

ahoj lidi, mam prosbicku, mame pred svatbou, ale budeme se brat v CR a nadale zit tady v mnichove. nevi to nekdo, jak dale postupovat, aby nase manzelstvi bylo uznano i tady? na jake urady se pak obratit, abych mohla zde normalne pracovat, i zdravotni pojisteni a socialku? Jinak jsem tady prihlasena a mam i gewerbeanmeldung. Diky za info
« Poslední změna: Duben 29, 2009, 10:01:50 pm od David » Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #1 : Duben 29, 2009, 11:24:41 pm »

Ahoj,

 my se taky  brali v CR, ale zijeme tady.

Vyřizovala jsem:

Protože jsem chtěla jméno bez koncovky -ová
- potvrzení z KVR, že jsem tu nahlášená k pobytu
(zapsali to bez problémů. Je na to dokonce na matrice už i formulář. Nikomu nevadilo, že v občance mám zapsanou brněnskou adresu, kde mám trvalé bydliště a zároveň dokládám potvrzení, že jsem přihlášená v zahraničí)

Po vydání oddacího listu jsme ho nechali na matrice ověřit, přeložit, dát na něj v Praze apostilu a pak s novou občankou jsem se šla normláně nechat zapsat zase tady na KVR. Oba jsem tam nahlásili změnu stavu a změnila se nám daňová skupina.


Zdravotní pojišťovna:
Protože manžel je gesetzlich pojištěný, tak jsme dodali oddací list a prohlášení, že nejsem zaměstnaná a stala jsem se pojištěnou z jeho pojištění společně s ním.

Pro vydání pracovního povolení, na které jsem automaticky získala nárok tím, že manžel tu má neomezené pracovní povolení jsem pak potřebovala:
- doklady od obou
- potvrzení z KVR o přihlášení - pro oba
- manželovo pracovní povolení
(dříve byl ten nárok 1,5 roku po svatbě, dnes už tam snad ani žádná čekací doba není.)

Teď mě nějak nenapadá, co s tím ještě všechno bylo, ale myslím, že je to všechno.

Hodně štěstí :-)
Zaznamenáno
sonicka



Karma: 1
Příspěvků: 56



« Odpověď #2 : Květen 01, 2009, 09:18:22 pm »

Ahoj,

ja sa pridavam, uznanie ceskej/slovenskej svadby v Nemecku vobec nie je problem, staci prelozeny sobasny list (tusim ze s apostilou).  Potom s tym na Einwohnermeldeamt...zrejme menis aj priezvisko, takze aj tak si musis ist zmenit meno, s novym obcianskym/pasom a sobasnym listom je to za 5 minut hotove.

A s -ova na Slovensku to bolo rovnake, treba len v ziadosti o svadbu vypisat, ze chces mat inu koncovku priezviska...a ako dovod treba udat, ze mas inu narodnost ako SK/CZ.  Narodnost je ale vec citenia a nie obcianstvo, takze si mozes udat, akukolvek len chces. :-)  Tiez absolutne bez problemu....uz su na to zrejme zvyknuti, ze to blbe -ova niekto nechce.

s pzdravom,

sona
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Malorka.es © 2014
Z Malorky o Malorce, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu na ostrově Mallorca.

Odkazy