Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: zmena jmena v OP po svatbe  (Přečteno 87067 krát)
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« : Září 09, 2010, 03:37:08 pm »

Mate nekdo zkusenosti jak si nechat zmenit jmeno v obcance po svatbe s cizincem v cizine (ja jsem ceska, muz nemec, zijem v Nemecku)? Co vse vyridit? kde nechat co prelozit, overit...? vim jen neco o zapisu do zvlastni matriky v Brne. Ale co vsechno k tomu potrebuji? neco jsem si vygooglila, ale zajimalo by mne i troska osobnich zkusenosti
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #1 : Září 09, 2010, 08:47:10 pm »

Musis si tam nechat zmenit i stav. Takze budes potrebovat prelozeny oddaci list (musi mit apostilu a pak overeni s kulatym razitkem). To by v podstate melo stacit.
Zaznamenáno
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #2 : Září 10, 2010, 05:22:16 am »

diky. Prelozeni a apostila musi byt z Nemecka? kde mi apostilu vydaji? Zkousela jsem volat na matriku v CR abych se informovala tam, ale nemuzu se dovolat
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #3 : Září 10, 2010, 09:28:41 am »

Nevim, odkud jsi, ale tady je seznam mist, kde ti tu apostilu vydaji: http://www.apostilleinfo.com/germany.htm
Jdes tam s nemeckym originalem a oni ti na nej daji tu apostilu. Pak to v CR nechas overit u prekladatele, ktery ma kulate razitko. (Hlavne to musi byt v tomto poradi...)

Neni spatne si v CR z toho oddaciho listu s apostilou nechat udelat v CR  u notare overenou kopii a pak to teprve nechat prelozit. At ten nemeckej original nemas tak popsanej.
« Poslední změna: Září 10, 2010, 09:33:57 am od Macouch » Zaznamenáno
MEE



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #4 : Září 14, 2010, 04:49:09 pm »

Až budeš mit německy odd.list přeloženy , jdeš na matriku v čechach , tam to pošlou do Brna a asi za měsic a možna i dyl , bys měla dostat česky odd.list....s českym odd.listem si pak změniš občanku a pas...ale pozor na čas , nejak mi řikaly , že od data nemecke svatby maš na to asi 2 měsice,aby sis změnila občanku - jmeno a rod.stav.....
Jinak v Brne to dělaji docela...ale je to hodně papirovani , tak přeju trpělivost.....
Zaznamenáno

mee
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #5 : Únor 13, 2011, 05:09:33 pm »

Tak zase jeden dotaz. Tak mam jmeno po svatbe v OP zmenene, na Kreisverwaltung nema jeden urednik zadnou dalsi praci nez se o tom presvedcit a jsem predvolana mu to zmenene jmeno v OP predlozit ukazat. Je to nekonecny kolotoc kvuli Freizügigkeitbescheinigung, ktere jsem od nej po vic nez rocnim boji jeste porad nedostala. Jmeno mam sice zmenene, ale uz tak nejak dopredu tusim, ze se mu nebude libit, ze mam v OP moji adresu v CR a ne tu nemeckou. Je povinne mit v OP zapsanou nemeckou adresu?
Zaznamenáno
Bonsai



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #6 : Únor 13, 2011, 07:29:43 pm »



Ahoj, v OP nemuzes mit napsanou nemeckou adresu, pouze ceskou.


Trochu se v to vyznam, klidne napis.

Bonsai
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Únor 14, 2011, 10:53:30 am »

Ahoj, v OP nemuzes mit napsanou nemeckou adresu, pouze ceskou.
Trochu se v to vyznam, klidne napis.
Bonsai
Do fora, prosim, at z toho neco maji vsichni.

Jinak obcansky prukaz je dokladem, spojenym s trvalym bydlisten v CR. Pokud ho zrusit, o obcanku prijde. Nemecka adresa v OP proto neexistuje.
Uprimne mne ale udivuje, ze ti onen urednik na KVR dela takove potize, me zene onu Bescheinigung vydali bez vetsich obstrukci uz v dobe, kdy jsme ani nebyli sezdani, ona tu nepracovala a nic. S nemeckym manzelem by se melo jednat o naprostou formalitu...tva cesk aobcanka ho vubec nemusi zajimat.
Kdyz tak o tom premyslim - zmen si prijmeni v pase, ukazuj mu jen pas a obcankou ho vubec nedrazdi.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #8 : Únor 14, 2011, 07:54:14 pm »

Dekuji za odpovedi. Ten ony urednik je prehnane aktivni, dusledny. Dela naschvaly vsem (tim myslim opravdu vsem) cizincum. Pred svatbou mi tvrdil, ze pokud mu nedokazu nejake prijmy, tak ze me nekompromisne posle zpet do CR. Po techhle slovech se otocil a odmital dal komunikovat.
Moji obhajobu, ze prozatim jsem podporovana hlavne od rodicu z CR, vubec nebral. Takovy prijem se prej vubec nepocita. Tvrdil, ze kdyz bydlim u pritele, tak me musi financne podporovat on, zabalil mou slozku a odkracel. Pote jsem se pisemne ptala na jinem Ausländerbehörde, je-li financni podpora od rodicu povazovana za dostatecny prijem a behem hodiny jsem mela odpoved, ze samozrejme. Nasledovala svatba, to nedalo milemu uredniku chvilky klidu a vyprodukoval dopis, ve kterem mi oznamoval, ze se mam neprodlene, osobne, dostavit a predlozit OP se zmenenym jmenem. Tomu cloveku proste vadi porad neco! Doufam, ze mu ta zmena jmena bude dostatecnym duvodem mi konecne to Bescheinigung vystavit. Ja bych se bez nej obesla, ale tomu uredniku je to proti srsti a uz pres rok me pisemne upozornuje, ze se v Nemecku zdrzuju bez toho debilniho povoleni   Kroutím očima A to se pritom vic nez rok snazim z nej to povoleni dostat, lec vzdy mu k jeho vydani neco vadi.
« Poslední změna: Únor 14, 2011, 10:23:39 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Únor 14, 2011, 10:15:04 pm »

Pozor, ten papir neni zadne povoleni, ale potvrzeni. Ted, po svatbe, bych panovi pekne ukazal dlouhy nos...a obratem se poptal o tom, kdoze je jeho nadrizeny a selbych mu ten pripad nezavazne vylicit.
Jak rikam, praxe u normalnich uredniku je naprosto jina a silne pochybuji, ze specialne pro tohoto pana vydavaji nejake jine zakony a obezniky.

Mozna by se za nim take mohl zastavit tvuj manzel a pobavit se s nim ze sve pozice.

Kazdopadne Ti preji hodne stesti.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #10 : Únor 15, 2011, 05:34:51 am »

Dekuju Úsměv Manzela tam pustit nemuzu, to by nemuselo dopadnout nejlip  Škleb Byl tam se mnou jednou, hned nekdy na zacatku, kdyz jsem prijela do Nemecka. Pan urednik po me chtel nejake dokumenty, chtela jsem si zapsat na papir, co vsechno potrebuje, pozadala jsem o tuzku a papir a taky o to, aby mi to prosim jeste jednou vsechno zopakoval. Odpovedi bylo jen rychle zahuhnani pod nos. Nevericne jsem na nej pohledla a pozadala o dalsi zopakovani. Opet zahuhnani, na treti pokus take. Videla jsem, ze tudy cesta nevede, tak jsem ho pozadala, jestli by mi to mohl napsat on? v tu dobu byl manzel z toho arogantniho chovani uz na 180. Psat se urednikovi nechtelo, jen rozcilene vystekl, ze pokud nerozumim nemecky, tak s tim mam neco udelat. Ja nemecky rozumela, ale tomu huhnani opravdu ne. Kdyz zacala hadka mezi urednikem a manzelem, tak jsem byla jen rada, ze mezi nimi je tluste plexisklo  Smích Potrebne dokumenty jsem si pozdej dohledala na internetu. Manzel peni jen kdyz si na toho ouradu vzpomene. Pan urednik je mlady, asi 35 lety mladik, s polskymi koreny. Ted jsem ale rozhodnuta, ze pokud bude opet tak arogantni, tak dalsi komunikace nebude s nim, ale s jeho nadrizenym.
Tohle uz ale s tematem OP nema nic spolecneho, omlouvam se, ale potrebovala jsem se z toho utlaku vypsat aspon tady na internetu  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #11 : Únor 15, 2011, 11:00:31 am »

urednik je mlady, asi 35 lety mladik, s polskymi koreny.
Co mi to jen pripomina...nepsalas tu uz o nem jednou, nebo to byl nekdo jiny? No pan asi vzal Nemecko za sve a jal se je po svem chranit pred najezdy konkurencnich hord divych Slovanu.

Maly "off-topic" na zaver nemuze uskodit...Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Malorka.es © 2014
Z Malorky o Malorce, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu na ostrově Mallorca.

Odkazy