Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Plisen v byte  (Přečteno 105370 krát)
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« : Prosinec 03, 2008, 12:00:22 pm »

Ahoj,
chtela jsem se zeptat, zda uz nekdo resil jako podnajemnik se svym pronajimatelem plisen v byte?

Mate nekdo s timto problemem zkusenosti?

Myslite, ze je lepsi stat se clenem nejakeho Mitverbundu, aby by mi pomohli oni a nebo si zaridit Rechtschutzversicherung a resit to pres tohle pojisteni?

Diky za tipy. Sarka
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Prosinec 03, 2008, 04:57:32 pm »

Podle toho, proc tam ta plisen je. Jeslti tam nekudy zateka, je to problem a lze to resit...jenze pronajimatel to musi resit zase s tim, kdo to pronajima jemu a bude to na dlouhe lokte.
Mieterbund sice existuje a pomoct muze (je v Sonnenstrase na rohu naproti Vinzenzmurrovi), ale samozrejme neni zadarmo a kdyz uz by to melo dojit az na to pojisteni pravni ochrany, nezapomen, ze ho po prihlaseni do MB nejakou dobu nemuzes vyuzit (1/2 roku ci tak), protoze zadna pojistovna mena rada, kdyz se k ni prihlasis az kdyz uz to hori a potrebujes plneni.

Dost mozna je to ale jen tim, ze nevetras - sam jsem to nevedel, ale u plastovych oken vznika problem, ze v mistnostech pak neprobiha ZADNA vymena vzduchu, protoze okna jsou velmi velmi tesna, vlhkost se drzi v mistnosti a srazi na stenach, kde potom vznika plisen. Takze narazove vetrani - na 5 minut dokoran otevrit nekolik oken, ventilacka nepomuze.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #2 : Prosinec 03, 2008, 05:10:22 pm »

Ahoj diky za info.

Plisen neni zpusobena nevetranim, ale spatnym resenim bytu, respektive nedostatecne osetreni fasady atd. - kdy chybi se zvenci dostava vlhkost do bytu.

Co myslis zkrtakou MB? Mieterbund? Myslela jsem, ze jakmile se stanes clenem (po zaplaceni poplatku) muzes ihned vyuzivat jejich sluzby...at to radi ci neradi vidi...Prijde mi divne platit rocni poplatek s podminkou, ze ale pul roku nemuzu jejich sluzeb vyuzivat...samozrejme to nevim a budu se na to informovat, je dobre dopredu vedet, ze neco podobneho budou vyzadovat...

S.
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #3 : Prosinec 03, 2008, 11:31:55 pm »

ahoj,
ja mel v byte podobny problem, ktery vznikl zrejme kombinaci nevhodne izolace, prilis tesnych oken a spatneho vetrani. Po dohode s majitelem jsem plisen odstranil (Savo, ocisteni steny), po odstraneni plisne zdi premaloval barvou a je to v pohode. Majitel uvital, ze jsem se o problem sam postaral a rychle jej vyresil. Co bych ale delal, kdyby po me z jakehokoliv duvodu chtel financni nahradu, to fakt nevim Smutek
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Prosinec 04, 2008, 10:16:31 am »

Co myslis zkrtakou MB? Mieterbund? Myslela jsem, ze jakmile se stanes clenem (po zaplaceni poplatku) muzes ihned vyuzivat jejich sluzby...at to radi ci neradi vidi...Prijde mi divne platit rocni poplatek s podminkou, ze ale pul roku nemuzu jejich sluzeb vyuzivat...samozrejme to nevim a budu se na to informovat, je dobre dopredu vedet, ze neco podobneho budou vyzadovat...
Ano, Mieterbund.
Ta pulrocni lhuta se tyce pouze onoho pojisteni pravni ochrany, to uz jsem rikal. To je vec tech pojistoven, maji to tak vsechny. Chrani se proti tomu, abys neprisla az kdyz udalost nastala, nebo kdyz uz vis, ze zuby je potreba spravit...
Poradenske sluzby Mieterbundu prirozene muzes vyuzivat hned.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Prosinec 04, 2008, 10:17:46 am »

ahoj,
ja mel v byte podobny problem, ktery vznikl zrejme kombinaci nevhodne izolace, prilis tesnych oken a spatneho vetrani. Po dohode s majitelem jsem plisen odstranil (Savo, ocisteni steny), po odstraneni plisne zdi premaloval barvou a je to v pohode. Majitel uvital, ze jsem se o problem sam postaral a rychle jej vyresil. Co bych ale delal, kdyby po me z jakehokoliv duvodu chtel financni nahradu, to fakt nevim Smutek
Pricemz plisen premalovanim nezmizi, zejo... Vetsinou ma nejakou pricinu a je potreba zjistit a odstranit tu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
slunce



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #6 : Prosinec 05, 2008, 11:27:27 am »

Taky bych rekla ze pouzitim Sava a premalovani zdi se problem nevyresi.Nebude dlouho trvat a plisen projde znova.
Mela jsem ten stejnej problem,plisen byla v celem byte,nakonec jsme zjistily ze vsechny byty (celej barak) byly plesnivy.Bylo to dlouhe jednani majitel tvrdil ze spatne vetrame atd. nakonec jsme se odstehovaly,plisen neni taky dobra pro zdravi takze jsem tam nechtela zustat ani den navic nez jsem musela.
Zaznamenáno
sonicka



Karma: 1
Příspěvků: 56



« Odpověď #7 : Prosinec 09, 2008, 09:51:44 am »

Ked ste ale pliesen neodstranili, tak od vas majitel bytu ale ani ziadnu financnu nahradu neocakaval, ze? My mame totiz podobnu situaciu, zatial su to dva malicke kusky, a asi sme to sposobili okrem ineho aj nedostatocnym vetranim, ale manzel sa obava, ze ak sa nam ju nepodari uplne zlikvidovat (co chceme pre nase zdravie), tak nam to daju k nahrade, ked sa niekedy odstahujeme... samozrejme,ked sa odstahujeme, tak musime aj takk vymalovat byt, takze to par mesiacov nebude vidno.

Diky,

Sona
Zaznamenáno
paldou
peter



Karma: 0
Příspěvků: 61


« Odpověď #8 : Prosinec 09, 2008, 12:04:51 pm »

Skusenost zo studia: na male zacinajuce pliesne Ti poradim super pripravok - kupoval som to na Slovensku a vola sa to Savo proti plesniam, je to aj s rozprasovacom, a ked to dva - tri dni po sebe vzdy nastriekas tak ti garantujem ze mala zacinajuca pliesen zmizne.... je to ovela lacnejsie a pohodlnejsie riesenie pri vzniku plesni ako neskorsie premalovavanie steny Mrknutí
vela zdaru
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #9 : Prosinec 09, 2008, 05:35:23 pm »

Nam po osetreni steny Savem, premalovani barvou a zmene systemu vetrani plisen zmizela a uz vice nez rok nemame zadny problem, ani naznak. Duvodem vzniku plisne bylo zrejme spatne vetrani, spojene s prilis tesnymi okny a spatnymi stenami domu. Majitel se obcas pta, zda-li mame problemy s plisni, ale kdyz slysi, ze je vsechno OK, tak je spokojeny.
[zavináč]Paldou: delal jsem to taky tak..akorat Savo obsahuje chlor a kdyz tim stenu postrikas, je dobre tam par dni nespat...
Zaznamenáno
paldou
peter



Karma: 0
Příspěvků: 61


« Odpověď #10 : Prosinec 10, 2008, 08:03:26 am »

jo jo, treba to striknout rano kdyz odchazis do prace a nechat cez den otevrenou vetracku, do vecera ten pach zmizi (resp. bude prijatelnejsi  Mrknutí) , hlavne ze to funguje....
Zaznamenáno
ivi1983



Karma: 1
Příspěvků: 41



« Odpověď #11 : Srpen 04, 2009, 07:47:10 pm »

mame uplne stejny problem jako chakka
Zaznamenáno
ivi1983



Karma: 1
Příspěvků: 41



« Odpověď #12 : Srpen 04, 2009, 07:50:16 pm »

neni problem ve vetrani, vetram stale, v loznici i cely den,aby zmizel smrad, problem je ve  tom: stary typicky Bayern dum, spatna izolace oken.  Mluvila jsem o tom s mym pronajimatelem..ten rikal, ze se v lete na to podiva, jeste se nic nestalo. mam pravo jako pdnajemnice z bytu hned odejit z duvodu skody na zdravi? a samo kauci ziskat zpet? nebo jak ho donutit, aby s tim neco udelal? podotykam, plisen je tu uz 3 roky a zazrana do zdi...savo a pod. nepomaha..
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Srpen 05, 2009, 06:16:23 pm »

Jiste, plisne jsou povazovane za zdravotne zavadne a odejit muzes. I kauci dostanes, ta s tim nema nic spolecneho.

Zpusob odchodu a prodleni, nez kauci dostanes, budou ovsem zalezet na tvych dovednostech pri komunikaci s majitelem.

(tedy predpokladam ze to je majitel, ne "hlavni najemnik" - trosku mne mate tvuj vyraz "podnajemnik". v CR jsme "podnajem" rikali situaci, kdy nekdo ma byt pronajaty a pronajima ho dale nekomu dalsimu - to je pak podnajemnik. Jinak jsi proste najemnik).

Pokud se slusne domluvite, pusti te hned a kauci posle do mesice. Pokud ne, pusti te po 3 mesicich, a pujde-li to spatne, bud prijdes o prachy, nebo se uvidite u soudu.
Bezprostredne ma navrch on, neb sedi na tvych penezich.

Muzes take uvazovat o tom, ze strhnes jiste procento z najmu (da se dohledat, kolik je primerena srazka za plisen), oznamis mu to a vyzves ho ke zjednani napravy. Nemusis cekat na jeho souhlas, dulezite je jen ho vyzvat k te naprave.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Vladka-Z



Karma: 1
Příspěvků: 102



WWW
« Odpověď #14 : Srpen 14, 2009, 05:38:54 pm »

My jsme měli podobný problém, kolem okna a za skříní od podlahy až skoro ke stropu. Šedočerná hnusná vlhká plíseň. Zašli jsme tady do malířské firmy a tam nám jako bezvadný prostředek poradili jednak savo proti plísni a hned po tom Essigreiniger - protože kyselé plíseň likviduje.
V těch místech jsme museli uplně odrbat zeď a celé to ráno nastříkat, smýt čistou vodou s Essigreinigem a zase nastříkat a zmizet alespoň na dvě hodiny z bytu, abychom se neudusili... Ty chemie opravdu hodně čpí. Pak jsme zakoupili BÍLOU BARVU PROTI PLÍSNI, která je právě "kyselá" a plíseň už do bytu nepropustí. Je trošku dražší a hustější ale kupodivu lze koupit i levnější bio u praktikera.
Moc nám to pomohlo, plíseň zmizela a tahle metoda pomohla i pár našim známým.
Ta barva se nechá koupit u každé trošku specializované malířské firmy (u praktikera jsme ji viděli ale jestli je také tak účinná, opravdu nevíme).
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Malorka.es © 2014
Z Malorky o Malorce, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu na ostrově Mallorca.

Odkazy